5 דברים שאולי לא ידעתם על תביעות נזיקין

צור קשר

אודות

אנג׳לו ניסים גניש, משרד עורכי דין ונוטריון עוסק בכל תחומי המשפט האזרחי ומעניק מגוון רחב של שירותים משפטיים, לרבות, דיני נזיקין, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, עריכת כל סוגי החוזים וצוואות, הגשת תביעות כספיות ותביעות רכוש, דיני תעבורה, דיני עבודה, דיני הוצאה לפועל. אנו מציעים ללקוחותינו שירות מלא, מהיר ומקצועי ומלווים אותם בנאמנות ובנחישות לאורך כל הדרך.

5 דברים ש(אולי) לא ידעתם על תביעת נזיקין

1. המטרה העיקרית של דיני הנזיקין היא לפצות את הניזוק על הסבל שנגרם לו, כך שיוכל לשוב למצב שבו היה לפני התאונה. המטרה היא לא להעניש את המזיק.
 
2. תביעת נזיקין יכולה להיות מוגשת בשל אירועים רבים, חלקם יום יומיים שמתרחשים סביבנו, למשל: נפילה עקב בור במדרכה (ניתן יהיה לתבוע את הרשות המקומית), נשיכת כלב (ניתן יהיה להגיש תביעה נזיקית כנגד הבעלים של הכלב) ועוד.
 
3. יש להוכיח את הנזק שנגרם לכם. לא תוכלו לטעון בפני בית המשפט שנגרם לכם נזק ולהסתפק בכך. שמרו את הקבלות על ההוצאות הרפואיות שנגרמו לכם בשל הפגיעה, הציגו תדפיס של התרופות שקניתם, הציגו תלושי שכר וימי מחלה שלקחתם בשל הפגיעה, הוצאות על עזרת צד ג' וכל ראיה רלוונטית שתתמוך בטענתכם.
 
4. שימו לב: מכיון שמטרת דיני הנזיקין היא להשיב את המצב לקדמותו אך לא מעבר לכך, ע"פ פקודת הנזיקין יש לקזז מהפיצוי שייפסק לכם כל הטבה כספית שתקבלו בשל אותו אירוע. בהתאם לכך, אם בעקבות התאונה קבלתם תגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, יש לקזז מהפיצוי שישולם לכם את שווי התגמולים.
 
5. בעיקרון תביעת נזיקין מתיישנת לאחר חלוף 7 שנים מהיום שבו נולדה עילת התביעה.
עם זאת, לא כדאי להתמהמה ומוטב לתבוע כאשר אירוע התאונה עדיין 'טרי' יחסית, וכאשר אתם זוכרים את השתלשלות האירועים ויש בידיכם את המסמכים הנדרשים שתומכים בטענותיכם.
 
קרתה לכם תאונה? נפגעתם? פנו למשרד עו"ד אנג'לו ניסים גניש – משרד עורכי דין ונוטריון. בעל ותק של יותר מ-20 שנה בתחום דיני הנזיקין.
יצירת קשר
Call Now Button
דילוג לתוכן