עורך דין תאונות ברחוב בבת ים והסביבה

להשיג את מירב הזכויות מהפגיעה שלכם

נפילה ממדרכה משובשת באמצע הרחוב, בור בכביש שגרם לפציעה, החלקה על מתקן בגן שעשועים או מעידה על כתם שמן בשביל להולכי רגל.

לעיתים שהייה יומיומית ברחוב או בשטח ציבורי עשויה להסתיים בתאונה. למרבה הצער, חלק מהמכשולים הללו גורמים לפציעות ולנזקי גוף בדרגות חומרה שונות, עקב רשלנותה של הרשות המקומית להסרת המכשולים בדרך.

לשמחתנו, החוק בעניין זה הוא לטובת האזרח והוא קובע בצורה מפורשת (על פי פקודת העיריות-נוסח חדש) כי על כל רשות ציבורית חלה החובה לדאוג לתיקון, ניקוי, תאורה וניקוז של רחוב שאינו רכוש הפרט, וכן להסיר באופן קבוע מכשולים.

אנג'לו ניסים גניש

עורך דין תאונות ברחוב

מרסל גניש

עורכת דין תאונות ברחוב

האם על העיריה לקחת אחריות על הפגיעה?

במסגרת אחריות העיריה או הרשות המקומית לנקוט באמצעי זהירות בולטים ומשמעותיים כדי למנוע תאונות בביצוע בניה של פרויקט מסוים, תיקון מדרכה, כביש או כל אזור ציבורי אחר.
במקרה של פציעה או נפילה חלילה בעקבות מחדל של הרשות המקומית, הנכם זכאים להגיש תביעה נגד הרשות המקומית שבשטחה ארעה הפגיעה.


כמו כן, חשוב להדגיש כי המקרים בהם אזרחים נוטים להפגע עקב רשלנות ברחוב הינם רבים, ולכן בכל מקרה של פציעה בה אינכם בטוחים אם מקורה מרשלנות של רשות מקומית או ממקור אחר, נמליץ להיוועץ בעו"ד מומחה, שיוכל לסייע לכם לשפוך אור על הדברים.

אילו תאונות רחוב הן הנפוצות ביותר?

  1. החלקה על מדרכה כתוצאה מרטיבות או אבני חצץ
  2. פגיעה עקב ענפים בולטים על עץ או מדרכה
  3. הפרעות בדרך דוגמת פחי אשפה שאינם מצויים במקומם
  4. בורות ואבנים המצויים בכבישים או מדרכות
  5. פגיעה המתרחשת בעקבות צעידה או ריצה במקום חשוך כאשר הראות אינה מיטבית.

הוכחת התביעה מוטלת על הנפגע

במקרה שהינכם מעוניינים להגיש תביעה נגד רשות מקומית, יהיה עליכם להוכיח את התרשלות העיריה בכך שידעה על המפגע ולא טרחה להסירו.


חשוב לדעת כי במקרים רבים גם אם לעיריה לא היה מידע על קיום המפגע, היא עדיין תישא באחריות לרשלנות, אלא אם תהיה בידה ההוכחה כי היא קיימה את הפיקוח באזור כמתחייב על פי החוק.

בנוסף, יהיה על הנפגע להוכיח כי כל נזק שנגרם לו, הוא תוצאה של רשלנות העיריה.

לשם כך, יהיה על הנפגע לאסוף חומר רפואי עם אבחנות חד משמעיות לרבות תעוד בתמונות או סרטונים על היקף הנזק שנגרם כתוצאה מהתאונה.

בעניין זה, מומלץ לפנות למשרד עו"ד אנג'לו ניסים גניש, המנוסה בתחום נזקי גוף ורכוש על מנת לקבל ייעוץ מקצועי ומקיף ולבדוק את זכאותכם לפיצויים.

חוויתם פגיעה בשטח של רשות מקומית - מה עכשיו?

1.תעדו את מקום הנפילה– הדבר הראשון והחשוב ביותר שעליכם לעשות לאחר האירוע הוא ליצור תעוד של המפגע.

נסו לצלם את המקום ואת המפגע שגרם לפציעה (ענף, בור או כל מפגע אחר).

2.עדויות עוברי אורח שצפו במתרחש – אספו כמה שיותר מידע מעוברים ושבים שראו את המפגע והתקרית (שם, תעודת זהות וטלפון).
חשוב לזכור כי אלו שחזו במתרחש, יוכלו לגרום לבית המשפט לפסוק לטובתכם.

3.תיעוד רפואי – ממקום האירוע, יש לפנות לקבלת טיפול רפואי מוקדם ככל האפשר. חשוב שתבקשו מרופא המטפל עותק מהמסמך הרפואי שיכיל את עובדות המקרה והוכחה לכך שהנזק נגרם כתוצאה ממפגע בטיחותי בשטח הרשות המקומית.

4.שמרו על דיסקרטיות – אנו ממליצים לא לשוחח עם החוקרים מטעם חברת הביטוח של העיריה לפני היוועצות עם עו"ד מומחה לתאונות ברחוב. חשוב לזכור כי החוקר שנשלח מחברת הביטוח הוא בדרך כלל נגד הנפגע, ועושה שימוש בעיקר באינפורמציה שעשויה לשמש כנגדו.

גובה הפיצויים- בהתאם להוכחת הרשלנות

בעוד שבנפגע תאונת דרכים החוק קובע את הזכות לפיצוי מעצם הפגיעה, ללא צורך באיתור האחראי לנזק, בתאונות הרחוב, על התובע להוכיח את רשלנות המזיק כדי לזכות בפיצוי.


סכומי הפיצויים בתביעות כאלו עשויים להשתנות, ולהיות מושפעים משלל פרמטרים:

  1. גיל הנפגע,
  2. השכר הנוכחי שלו,
  3. חומרת הפגיעה (אחוזי הנכות)
  4. וגודל ההפסד שנגרם לו.


בהרבה מאוד מקרים בהם נגרם כתוצאה מהפגיעה נזק גדול, נפסקו אחוזי נכות גבוהים ולכן גם הפיצוי גבוה, ועשוי להגיע למאות אלפי שקלים.


גם במקרים בהם לא נקבעו אחוזי נכות כתוצאה מהנזק, אך נגרם כאב וסבל גדול כתוצאה מטרטורים לבתי החולים וכל הנלווה להם, הפיצוי יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים.

לכן, גם תיקים שבהם אין נכות כתוצאה מהתאונה אלא רק כאב וסבל יכולים להיות שווים לא מעט כסף, והכל בהתאם להוכחת רשלנות העיריה.

למשרדנו ניסיון רב שנים בתביעות נזקי גוף ונפש כתוצאה מתאונות רחוב, אנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך- החל מההנחיות לגבי אופן ההתנהלות המומלץ במקרה של פגיעה ועד להגשת תביעה מפורטת נגד הרשות המקומית/העיריה/חברת הביטוח/ביטוח לאומי, תוך מתן ייעוץ מפורט בנוגע לזכויותיכם.

מעידה כתוצאה מבורות במדרכה,פגיעה עקב ענפים בולטים על עץ או מדרכה,החלקה על מדרכה כתוצאה מרטיבות או אבני חצץ

ניתן לתבוע לדין ולפיצוי את הרשות המקומית בה התרחשה התאונה