תאונות דרכים או תאונת עבודה ? עורך דין דיני נזיקין מסביר

אודות

אנג׳לו ניסים גניש, משרד עורכי דין ונוטריון עוסק בכל תחומי המשפט האזרחי ומעניק מגוון רחב של שירותים משפטיים, לרבות, דיני נזיקין, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, עריכת כל סוגי החוזים וצוואות, הגשת תביעות כספיות ותביעות רכוש, דיני תעבורה, דיני עבודה, דיני הוצאה לפועל. אנו מציעים ללקוחותינו שירות מלא, מהיר ומקצועי ומלווים אותם בנאמנות ובנחישות לאורך כל הדרך.

צור קשר

תאונות דרכים או תאונות עבודה?

בתחום הנזיקין כמעט מדי יום, אנו עדים לשורה ארוכה של תאונות דרכים ו\או תאונות עבודה המותירות את הנפגעים במצב רפואי המחייב, סיוע כספי משמעותי שיפצה אותם על אובדן ההכנסה בתקופת ההחלמה והנזקים שנגרמו בגין התאונה.

בין אם נפגעתם כתוצאה מתאונת דרכים – ובין אם כתוצאה מתאונה שהוכרה כתאונת עבודה – משרדנו מטפל מול הגורמים הרלוונטים כגון מוסד לביטוח הלאומי אשר נוסד בין היתר על מנת לספק רשת ביטחון כלכלית במקרים של פגיעה בכושר העבודה. 

מה ייחשב בתור תאונת דרכים?

המושג תאונת דרכים מוגדר באופן רשמי בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים משנת 1975. לפי החוק, תאונת דרכים מוגדרת בתור אירוע שבו נגרם נזק גופני עקב שימוש ברכב מנועי. לצורך העניין, הכוונה היא לא רק לנזק גופני שנגרם כתוצאה מהתנגשות בין כלי רכב – אלא בנזק שיכול להיגרם למשל כתוצאה מפגיעה שאירעה במהלך טיפול בכלי הרכב – וזאת אף לצד מקרים מסוימים שבהם הכירה הפסיקה בזכות לפיצוי לאחר נזק נפשי שנגרם לאחר צפייה בתאונת דרכים קשה בה היו מעורבים חס וחלילה בני המשפחה, למעשה יש שורה של מקרים אותם ניתן להגדיר "כתאונת דרכים" על פי החוק.

ההבחנה בין תאונות עבודה לתאונות שאינן תאונות עבודה

באופן עקרוני החוק בישראל מבחין בין תאונות עבודה – לבין תאונות שאינן מוגדרות ומוכרות כתאונות עבודה. ככלל, תאונת עבודה מוגדרת ככל תאונה שהתרחשה תוך כדי ועקב העבודה – לצד תאונות דרכים שיכולות להיות מוגדרות גם הן כתאונות עבודה כאשר מתרחשות במהלך העבודה או בדרך אליה או ממנה.

בכל מקרה בו אירעה תאונה או אירוע שהוגדרו כתאונת עבודה – תוכלו לקבל פיצוי מהביטוח הלאומי. משרדנו מטפל בתאונות אלו במקצועיות מרובה מול המוסד לביטוח לאומי, קביעת ועדות רפואיות, ייצוג והדרכה בוועדות אלו ועוד ועוד.

מנגד, נזק שנגרם לכם כתוצאה מתאונה או אירוע שלא הוכרו או הוגדרו כתאונות עבודה – ומשרדנו מייצג בהצלחה רבה בתביעות ערעור על קביעות המוסד לביטוח לאומי אשר קובע כי לא מדובר בתאונת עבודה וקביעה זו נהפכת בערעור – וזאת לצד תביעת נזיקין  ישירה שתוכלו להגיש כנגד הגורם האחראי לתאונה.

תביעת נכות בגין תאונת דרכים

החוק במדינת ישראל קובע פיצוי בגין נזקי גוף המשולם מכוח פוליסת ביטוח החובה של כל רכב. במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים, שאינה תאונת עבודה (בדרך לעבודה, ממנה או במהלכה) משרדנו מלווה אתכם מיום התאונה ועד לקבלת כספי הפיצויים. משרדנו מעניק ייעוץ משפטי מקצועי והפניה לגורמים רפואיים רלוונטיים, ליווי במינוי מומחים רופאים וקביעת נכויות בבית משפט.

בעצם קביעת גובה הפיצוי הינו נגזרת של הנזק הגופני שנגרם והנכות שנקבעת על ידי רופאים מומחים. נזק זה ניתן להעריך על פי כאמור אחוזי הנכות הנקבעים על ידי מומחים, ממצאים רפואיים, טיפולים, מידת הפגיעה בתפקוד היומיומי ובעבודה ועוד ועוד.

משרדנו עוסק מעל 20 שנה כתחום מרכזי בנזקים אלו ומטפל מול חברות הביטוח באלפי תיקים בכל ההליכים המשפטיים השונים ובכל דרגות נזקי הגוף השונות מנזק קל, שגם בגינו זכאים לפיצוי ועד ל 100 אחוזי נכות.

תאונת עבודה – תביעות נגד הביטוח הלאומי

באם חוויתם נזק או שמא נפגעתם בתאונת דרכים ו\או בתאונת עבודה, כהגדרתה כאמור לעיל, תוכלו כאמור להגיש תביעה לקבלת גמלה מהביטוח הלאומי – ובכלל זה דמי פגיעה אשר יהוו משכורת חלופית בתקופה שבה יהיה עליכם להישאר בבית.

נוסף על כך, לא מן הנמנע כי בנסיבות העניין תהיו זכאים לקצבת נכות או ניידות – זמנית או קבועה – וכל הקצבאות הרלוונטיות בכל מקרה לגופו.

במקרה של נכות קבועה משרדנו ילווה אתכם מהרגע הראשון מול הביטוח לאומי עד לקבלת קביעת גובה אחוזי הנכות הקבועה.

קביעת הנכות הקבועה הינו פועל יוצא של ההתנהלות מול הביטוח הלאומי, המסמכים הרפואיים, בדיקת הועדה הרפואית וקביעתה, בכל הליכים אלו משרדנו מלווה אתכם באופן אישי מקצועי ומסור.

בהתבסס על הניסיון המקצועי הרב שצברנו לאורך השנים בייצוג נפגעים בתביעות תאונות דרכים נגד המוסד לביטוח הלאומי, נוכל לומר בביטחון רב כי ישנה חשיבות עליונה לקבלת ייעוץ וליווי משפטי כבר מהשלב הראשון של הטיפול בתביעה.

חשיבות הליווי המשפטי לכל אורך הדרך – כולל ההכנה לקראת הועדה הרפואית

הליווי המשפטי הצמוד מהרגע הראשון הוא חיוני משום שכבר בתחילת הדרך על מנת לבסס ולגבש את מהות התביעה שלכם, יהיה עליכם להצטייד בשורה של מסמכים רפואיים שרק עורך דין מנוסה יידע לכוון אתכם לגביהם.

יתרה מזאת וחשוב מכך, עם הגשת התביעה ובטרם תתקבל החלטה כלשהי בעניינכם, יהיה עליכם להתייצב בפני חברי הועדה הרפואית מטעם הביטוח הלאומי לבדיקה. מדובר בבדיקה קריטית מאין כמוה משום שעל בסיס ממצאיה ייקבעו היקף הפגיעה ואחוזי הנכות – ומשם גם סכום הקצבה שמגיע לכם.

עורך דין המתמחה בתביעות נזיקין בכלל ובתביעות נגד הביטוח הלאומי בגין תאונות דרכים ו\או תאונות עבודה בפרט בפרט יכין אתכם להופעה בפני הועדה הרפואית ויסייע לכם להציג את הטיעונים שלכם ואת הבעיה הרפואית שממנה אתם סובלים בבהירות וביעילות מירבית – וזאת משום שכל ועדה אורכת לא יותר מרבע שעה (לרבות הבדיקה הגופנית במקרה הצורך) – ויהיה עליכם להציג את הבעיה הרפואית שלכם בקצרה ובאופן תמציתי וברור.

משרדנו מייצג את הלקוחות בפני הועדה  הרפואית – במקרים בהם הדבר כדאי ומועיל –  ובכך תרומה משמעותית לתוצאות הועדה. בנקודה זו יש להדגיש כי ישנם בשוק גורמים שאינם משפטיים המציגים את עצמם כמטפלים מקצועיים מול המוסד לביטוח לאומי, אין די מילים להדגיש את חשיבות הטיפול של עורך דין מקצועי בתיקים אלו ואין כל ספק כי גורם שאינו משפטי אינו יכול לספק טיפול מקיף זה.

ההחלטה של הועדה הרפואית אינה סופית וניתן לערער עליה, אך חשיבותה טמונה בעצם העובדה שמדובר בהכרעה שהתקבלה על ידי אנשי מקצוע מתחום הרפואה – ולכן על מנת לשנותה יש צורך בהכנת טיעון נבון ומושכל המתבסס על נימוקים משפטיים ורפואיים כאחד – וגם כאן הניסיון מלמד כי ככל שתיעזרו בעורך דין מנוסה המתמחה בתביעות נגד הביטוח הלאומי – הרי שהסבירות להגדלת דמי הפגיעה או הנכות תעלה.

משרד עורכי הדין גניש עוסק מדי יום ביומו בייצוג תובעים ונפגעים בתביעות נזיקין ומתמחים בפרט בייצוג תובעים לאחר תאונות דרכים.

מעבר לכך, אנו עוסקים גם בייצוג נפגעים בתאונות עבודה, חבויות ונפילות ברחוב, תביעות נגד עיריות, תביעות נגד מעסיקים בגין תאונות עבודה, תביעות נגד צד ג' בגין נזקים שנגרמו ותביעות נגד המוסד

לביטוח הלאומי. לאורך השנים טיפלנו והענקנו ללקוחותינו את המעטפת המשפטית המקיפה ביותר לכל אורך ההליך – החל מהשלב שקדם להגשת התביעה – דרך הגשת התביעה הלכה למעשה – וכלה בליווי הלקוחות שלנו בכל שלבי בירור התביעה.

Call Now Button
דילוג לתוכן