טיפול בחבויות בגין נזקי גוף עקב מפגעים

אודות

אנג׳לו ניסים גניש, משרד עורכי דין ונוטריון עוסק בכל תחומי המשפט האזרחי ומעניק מגוון רחב של שירותים משפטיים, לרבות, דיני נזיקין, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, עריכת כל סוגי החוזים וצוואות, הגשת תביעות כספיות ותביעות רכוש, דיני תעבורה, דיני עבודה, דיני הוצאה לפועל. אנו מציעים ללקוחותינו שירות מלא, מהיר ומקצועי ומלווים אותם בנאמנות ובנחישות לאורך כל הדרך.

צור קשר

טיפול בחבויות בגין נזקי גוף עקב מפגעים

דיני הנזיקין במובנם הרחב ביותר נועדו לסייע לכל אדם שנפגע ואשר נגרם לו נזק לקבל פיצוי בעבורו בהנחה ויוכיח קשר סיבתי בין האירוע שהתרחש – לבין הנזק שנגרם. החלק הארי של דיני הנזיקין מתייחס לתאונות מסוגים שונים – החל מתאונות עבודה – וכלה בתאונות דרכים. ואולם, בספר החוקים ישנו אזכור משמעותי לקטגוריה נוספת של מקרים המכונה "חבויות" – ובה נתמקד במאמר שלפניכם.

מהו פירוש המושג חבויות?

המושג "חבויות" מתייחס למקרים שבה נגרם נזק גוף לפלוני כתוצאה מרשלנות, חוסר זהירות או מכל סיבה אחרת על ידי גורם צד ג' כלשהו. לשם המחשה, במידה ואתם הולכים ברחוב, מועדים ונפצעים עקב מהמורה במדרכה – הרי שתהיו זכאים לפיצוי בגין הנזק שנגרם לכם. במקרה דנן העירייה שהיא הגוף האחראי לסלילתה והנחתה של המדרכה תישא ככל הנראה באחריות לתשלום הפיצוי.

דוגמאות נקודתית נוספת שיסייעו בהבנת המושג תביעת חבויות ניתן לראות במקרים כגון נזקים הנגרמים כתוצאה מרשלנות של בעלי עסקים שונים או מחזיקי מקרקעין שונים, למשל בעל מסעדה יתבקש לפצות אדם שניזוק כתוצאה ממפגע שהיה במקום או בשירות, בעל חנות שיתבקש לפצות אדם שניזוק כתוצאה מנזק שנגרם על ידי ציוד או מפגע במבנה ועוד ועוד.

חשיבות הליווי המשפטי בתביעת חבויות

במרבית המקרים, גורמים מזיקים מסוג זה (בעלי עסקים, עיריות ועוד) מבוטחים על ידי חברות הביטוח שעליהם יושת תשלום הפיצוי לנפגע. ואולם, על מנת לקבל את הפיצוי שמגיע לכם יהיה עליכם להגיש תביעה למימוש הזכות הזו – ולנהל את ההליך מול חברת הביטוח ובעת הצורך גם בבית המשפט.

במידה ואתם מעוניינים להגיש תביעה כנגד כל גורם צד ג' ו\או אחת מחברות הביטוח שמעניקות פוליסות ביטוח חבויות לגופים מסוג זה, יהיה עליכם לפנות לעורך דין חבויות המתמחה בתביעות שכאלה.

היתרון היחסי בפנייה לעורך דין חבויות מומחה טמון בהיכרותו עם רזי החקיקה והפסיקה אשר יאפשרו לו להעניק לכם מענה מקצועי מקיף לכל אורך ההליך ולהסביר לכם כיצד עליכם לפעול על מנת למקסם את סכום הפיצוי שיוענק לכם.

משרדנו מלווה את הלקוחות מיום קרות הנזק, בייעוץ משפטי הדוק, הפניה לפעולות הנדרשות אשר הזמן לביצוען הינו קריטי כגון צילום המפגע ותיעוד, הפניה לגורמים רפואיים מתאימים,  איתור הגורם המזיק הרלוונטי ומבטחתו, פניה לאותו גורם, הגשת תביעה משפטית וניהולה עד לסיום מוצלח וקבלת הפיצוי המלא.

משרדנו העוסק בתחום זה שנים רבות במקצועיות ללא רבב, מכיר היטב את כל הגורמים הרלוונטיים לטיפול מקיף ויעיל ומבטיח ליווי צמוד ומקצועי לאורך כל הדרך.

חשוב לשים לב לפרטים הקטנים

בתביעות מסוג זה ישנה חשיבות גדולה למתן תשומת לב לכל הפרטים הקטנים הקשורים לתיק – ובכלל זה הכוונה היא בין היתר לקריאת האותיות הקטנות ביותר של פוליסת הביטוח המגנה על הארגון.

רק עורך דין חבויות מומחה נזיקין שמכיר את הניואנסים של החוק והפסיקה – ולצד זה גם יודע לאילו נקודות חשובות לשים לב בניתוח ביטוחי החבויות, יידע להעניק לכם ייצוג משפטי איכותי שיגדיל את סיכוייכם לקבלת הפיצוי הנכסף.

בשורה התחתונה, הפנייה לעורך הדין מומחה בחבויות נזקי גוף נועדה לאפשר לכם להפנות את מיטב המאמצים להחלמה מהנזק שנגרם לכם ולאפשר לגורם מקצועי אמין לטפל בתביעה שלכם – כך שאתם תוכלו להסיר כל דאגה מלבכם.

Call Now Button
דילוג לתוכן